Back to top

چگونه یک میزبان خوب باشیم

1 envío / 0 nuevos
WS Member Imagen de WS Member
چگونه یک میزبان خوب باشیم

انتظارات را مدیریت کنید

در مورد انتظاراتتان از مهمان با شخصی که درخواست کرده صحبت کنید.انتظاراتی که در باره چگونگی استفاده از آشپزخانه منزل، حمام و همچنین ساعت و محل خواب مهمان دارید را برای او بازگو کنید. آیا حیوان خانگی دارید؟ آیا بچه دارید؟ نگران آلرژی باید باشید؟آیا در ساعات غیر معمول کار میکنید؟ آیا زمان مشخصی قبل از ورود لازم است که به شما اطلاع بدهند؟ صفح شناسنامه (پروفایل) شما در وارم شاورز بهرین جا برای بیان این مطالب است. تا جایی که ممکن است سرراست و بدون ابهام در مورد مسائل صحبت کنید.

امکان دوش گرفتن برای کسانی که چادر میزنند بسیار کم فراهم می شود، احتمالا اولین چیزی که مهمان میخواهد حمام است. قبل از اینکه سوالات برخواسته از کنجکاویتان را آغاز کنید کمی به او مهلت دهید(ولی حتما سوالاتتان را بعدا بپرسید!). یک مکان مطمئن برای دوچرخه و وسایلشان مشخص کنید. همچنین اگر امکانش هست و نیازی هست مکانی برای تمیز کردن دوچرخه به آنها نشان دهید

اگر بودجه زندگی شما اجازه نمی دهد که غذایی برای مهمانتان تهیه کنید از قبل به او بگیید تا بتواند خودش تدارک ببیند. غذا برای مسافران دوچرخه سوار مانند بنزین برای ماشین است بنابراین احتمالا اشتهای آنها بیش از شما خواهد بود! اگر رستوران مناسبی در اطراف شما وجود دارد می توانید آنرا پیشنهاد کنید.

قانون طلایی

با مهمانتان همانطور رفتار کنید که انتطار دارید با شما رفتار شود اگر در خانه او مهمان بودید.بر اساس توافقات قبلی رفتار کنید و اگر به هردلیلی چیزی در برنامه شما تغییر کرد به مهمانتان اطلاع دهید.

منبع اطلاعات باشید

اگر میخواهید که مرتبا میزبان باشید، خوب است که برخی اطلاعات را از پیش آماده داشته باشید تا مجبور نشوید هر بار آنها را تکرار کنید. یک نقشه محلی از سرویسهای احتمالا مورد نیاز یک مسافر دوچرخه سوار می تواند بسیار برای او جذاب باشد. بازه این سرویسها می تواند از دوچرخه سازی دلخواه شما آغاز شود و تا سبزی فروشی ،میوه فروشی ، رستوران، غذای آماده،... ادامه یابد. برای خروج از شهر می تواید راهی را پیشنهاد کنید که اتفاقا در مسیرش یک نانوایی بسیار خوب است و یا منظره طبیعی فوق العاده ای دارد

به ندای درون خود اعتماد کنید

اگر به هر دلیلی احساس راحتی نمیکنید، با مهمان خود موافقت نکنید. اگر در اولین مکالمه چیزی نادرست می نمود ، احتمالا مورد مناسب شما نیست، به آن ندای درونی گوش دهید

ميهمان راحت جان است و ليكن چو نفس --- خفه سازد كه فرود آيد و بيرون نرود !

زمانی که مهمان میتواند با شما بماند را محدود کنید، حتی اگر این موضوع به نظرتان خیل مهم نیاید. گفتار بنجامین فرانکلین را بیاد آورید که میگفت: "مهمانها، مانند ماهی، بعد از سه روز بو میگیرند"(ضرب المثل ایرانی:مهمان تا سه روز عزیز است)

اگر شما در مسیر دوچرخه سواران مسافر قرار دارید و یا به مسیر آنها خیل نزدیک هستید، احتمالا درخواستهای زیادی برای پذیرش مهمان دریافت می کنید. وقتی ظرفیتتان تکمیل میشود، صرفنظر از اینکه ظرفیتان چقدر است ، به موضوع توجه کنید. از محدودیتها و نیازهایتان آگاه باشید و آنها را محترم دارید.

اگر نکات فوق به نظر شما نا آشنا یا دست و پاگیر آمد، و یا اگر یک کم در لحظه زندگی کردن مناسب وضع شما نیست، احتمالا میزبانی در صدر علائق فعلی شما نیست. از محدودیتها و و نیازهای خود آگاه باشید و محترمشان دارید.

.

با تشکر از Adventure Cycling که این مطلب را ابتدائا تحت عنوانچگونه یک میزبان خوب باشیم در سری اخلاق ودر مسافرت با دوچرخه